Dla Młodych Piłkarzy..

..przygotowaliśmy przed naszą posesją boisko do treningów piłki nożnej :D

Sprawdź nas !

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami Naszych Gości:)

opinie na Google

opinie na FajneWczasy.pl

Sieć Wi-fi GRATIS!

Dla naszych Gości w domkach i na ternie posesji internet Wi-Fi bez dodatkowaych opłat.

Pranie za Dyche ;)

Dzieciaki potrafią ubrudzić górę ciuchów.. U nas nie musisz się tym martwić - udostępniamy pralkę 10 zł od prania.

Dla Moli Książkowych:)

Udostępniamy gratis przydomową biblioteczkę, znajdziecie tam ponad 400 tytułów, pomagamy przy wyborze.

Kontakt:

Damiana i Maciej Boroń
Wicie, ul. Słoneczna 26C
76-150 Darłowo
795 418 952
ostoja.wicie@gmail.com

Facebook

Trasy rowerowe

Wiele malowniczych tras rowerowych pozwala na zapoznanie się z okolicami Wicia i pięknymi zakątkami gminy Darłowo. Szczególnie urokliwa jest trasa rowerowa z Darłówka przez Wicie do Jarosławca, nawet w upalne dni rzucany przez lasek dębowo-sosnowy cień pozwala na aktywny wypoczynek.

Trasa rowerowa Trasa rowerowa

Mini ZOO WICIE

Zapraszamy do spędzenia czasu na obserwacji i poznawaniu zwierzat u nas w Wiciu. Nasi pełni pasji sąsiedzi stworzyli piękne zaciszne miejsce gdzie zobaczyć można ponad 50 gatunków zwierząt: ptactwo ozdobne, papugi, świnki wietnamskie, króliki, kózki, gryzonie. Miejsce szczególnie atrakcyjne dla najmłodszych mających okazję po raz pierwszy obcować tak blisko z naturą.

Bociek Burunduk

Most rozsuwany w Darłówku

MostGodną uwagi atrakcją jest most rozsuwany na rzece Wieprzy łączący Darłówko Wschodnie z Zachodnim. Most nosi imię Kapitana Witolda Huberta i jest dostępny tylko dla ruchu pieszego, powstał w 1988 roku w miejsce starego mostu zwodzonego. Jedyna tego typu konstrukcja w Polsce oraz widok ruchomych części mostu i przepływających jednostek, sprawiają, że most jest znaną atrakcją turystyczną gminy Darłowo.

Aquapark Panorama Morska w Jarosławcu

Jest to oddalony od morza o 350 metrów kompleks basenów zewnętrznych i wewnętrznych o łącznej powierzchni lustra wody około 1500 m2. Baseny zewnętrzne z podgrzewaną wodą od 15 maja do 16 września są jedną z wielu atrakcji dla turystów odwiedzających te okolice. Wśród licznych atrakcji znaleźć można basen z rwącą rzeką, basen ze sztuczną falą czy sztuczną grotę z wodospadami.

Aquapark Aquapark

Godziny otwarcia oraz cennik na stronie www

Park Wodny Jan

Jedyny na Pomorzu Bałtyckim kompleks Rekreacyjno-Basenowy z morską wodą. Darłowo - 10 km od Wicia.

Park wodny
  • Basen sportowy (25m x 12,5m)
  • Basen rekreacyjny duży
  • Basen rekreacyjny mały, połączony z basenem zew.
  • Basen dla dzieci
  • Dzika rzeka i 2 zjeżdżalnie 104m/70m TURBO
  • Dwie ślizgawki wewnętrzne
  • Sauny i Jacuzzi
  • Gabinety odnowy biologicznej
  • Punkty gastronomiczne
  • Kręgielnia i strzelnica sportowa

Godziny otwarcia oraz cennik na stronie www

Muzealna Zagroda Albrechta w Swołowie

ZagrodaZabytkowa zagroda w Swołowie prezentuje rekonstrukcję gospodarstwa bogatego pomorskiego chłopa z początków XX wieku. Wieś Swołowo uznana jest za stolicę Krainy w Kratę oraz Europejską Wieś Dziedzictwa Kulturowego. Obiekt stanowi część Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Świetna atmosfera, nauka historii i kultywowanie polskiej tradycji, a także jarmarki, festyny, pokazy i warsztaty rękodzielników. Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji, godziny otwarcia oraz cennik na stronie www

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu

W pobliskim Jarosławcu znajduje się pierwsze w tym regionie muzeum bursztynu. Muzeum oferuje wejście wgłąb prastarego, bursztynowego lasu, gdzie można poznać historię powstania bursztynu. Mamy możliwość zejść pod ziemię do bursztynowych kopalni oraz przenieść się w świat zamkniętych w bursztynie inkluzji. W zbiorach znaleźć można bogate kolekcje jantaru pochodzące od lokalnych bursztynników. Zaledwie 7 km od domków letniskowych Ostoja w Wiciu.

Muzeum Muzeum

Tramwaj wodny

W okresie letnim między mostem w Darłówku a centrum Darłowa kursuje tramwaj wodny. Rejs jest przyjemnym sposobem komunikacji oraz znakomitą okazją do podziwiania atrakcyjnych przyrodniczo brzegów rzeki Wieprzy

Tramwaj wodny Tramwaj wodny

Wycieczki morskie

PortZ oddalonego o 10 km Darłówka można wyruszyć na morską wyprawę kutrem lub stylizowaną łajbą. Dla poszukiwaczy mocniejszych wrażeń istnieje możliwość udania się na połów dorszy na otwartym morzu.

Szlak Cystersów

Przez gminę Darłowo przebiega szlak turystyczny biegnący przy klasztorach zakonu Cystersów. Szlak ten powstał w 1990 r. decyzją Rady Europy mając na celu połączenie dawnych i obecnych ośrodków życia Cystersów. Szlak wiedzie przez liczne zabytki sakralne, pokazuje stare osady rybackie i budownictwo zagrodowe.

Kościół Kościół Tablica

Powrót