Jest już trampolina!

Trampolina

Nowa sieć Wi-fi GRATIS!

Dla naszych Gości w domkach i na ternie posesji internet Wi-Fi bez dodatkowaych opłat.

Pranie za Dyche ;)

Dzieciaki potrafią ubrudzić nieskończoną ilość ciuchów zaledwie w jedną chwilę.. U nas nie musisz się tym martwić - udostępniamy dla Gości pralkę - 10 zł od prania.

Dla Moli Książkowych:)

Udostępniamy gratis naszą przydomową biblioteczkę - znajdziecie tam ponad 500 tytułów. Oferujemy pomoc przy wyborze, pełen spis lektur w każdym domku.

Sprawdź nas !

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami Naszych Gości.

Kontakt:

Damiana i Maciej Boroń
Wicie, ul. Słoneczna 26C
76-150 Darłowo
795 418 952
ostoja.wicie@gmail.com

Facebook

Wiciokrzew Zapraszamy do spędzenia urlopu w wyjątkowym przyrodniczo rejonie wybrzeża Bałtyku. Na wschód od miejscowości Wicie rozciąga się Obszar Chronionego Krajobrazu Pas Pobrzeża na Zachód od Ustki, a na zachód Koszliński Pas Nadmorski. Są to tereny o wyjątkowym mikroklimacie i czystym środowisku naturalnym. Szerokie i piaszczyste plaże oprócz kąpieli morskich i słonecznych pozwalają korzystać z bogatego w jod czystego powietrza. Jest to obszar jezior przymorskich, nadmorskich borów oraz lasów mieszanych znanych z obfitości wyjątkowo pięknie pachnącego wiciokrzewu pomorskiego. Malownicze wsie położone wśród pól i łąk charakteryzują się zabudową szachulcową tworząc sielankowy obraz Krainy w Kratę.

Zając Wszyscy amatorzy aktywnego wypoczynku na łonie natury znajdą tu coś dla siebie. Okolica obfituje w różnorodne biotopy od piaszczystych wydm porośniętych chronionym mikołajkiem nadmorskim, poprzez łąki, lasy, doliny rzeczne aż po torfowiska w dolinie Słupi i rezerwacie Słowińskie Błota. Nawet nie oddalając się od posesji przy odrobinie szczęścia można obcować z dziką naturą. Z okna domków letniskowych Ostoja w Wiciu zdarza się podziwiać przelatujące żurawie, czaple, błotniaki, bociany i cały ptasi drobiazg. Poranny lub wieczorny spacer może zaowocować spotkaniem z zającem, sarną lub lisem. Przez cały dzień urzeka śpiew chóru ptaków: trznadli, skowronków, potrzeszczy, świergotków, pokląskw i wielu innych. W powietrzu zwinne jaskółki wykonują swe podniebne akrobacje, a na żywopłocie chętnie przysiadają szczygły, makolągwy, pokląskwy, kląskawki i gasiorki. Wieczorem siedząc na tarasie delektować się można głosem derkacza, graniem świerszczy i rechotem żab.

Trznadel Jesienią i wiosną okolice Wicia leżącego na szlaku wędrówek ptaków stają się rajem dla ornitologów i przyrodników. O wartości przyrodniczej terenu może świadczyć fakt, że nad leżącym opodal Wicia jeziorem Kopań od lat prowadzone są badania nad wędrówkami ptaków.


Turystów pragnących poznać bliżej walory przyrodnicze naszej okolicy zachęcamy do odwiedzenia:

  • Rezerwat Słowińskie Błota - obszar objęty ochroną w ramach sieci Natura 2000, jedyne na pomorzu torfowisko kopułowe, lasy mieszane, liściaste, głównie bukowe i bukowo-dębowe, ciekawe gatunki: rosiczka okrągłolistna, wełnianeczka darniowa, widłak jałowcowaty, bagno zwyczajne.

  • Park Krajobrazowy Dolina Słupi - obszar bogaty przyrodniczo, obejmujący liczne Rezerwaty Przyrody, objęty ochroną w ramach sieci Natura 2000, charakteryzuje się zróżnicowanym krajobrazem polodowcowym, lasami mieszanymi i mozaiką torfowisk, ciekawe gatunki: bóbr, wydra, orlik krzykliwy, orzeł bielik, bocian czarny, włochatka, puchacz, dudek, zimorodek.

Powrót